Vēsture

Kontakti

Administrācija

Pedagogi

Darbinieki

Vēsture

Pašā Ogres viducī

Jau kopš 1990.gada Ogrē darbojas MĀKSLAS SKOLA un gandrīz visu laiku tā ir saistīta ar ēku Brīvības ielā 11. Gaiša, mazliet noslēpumaina, ar jumta izbūvēm un ieapaļiem logiem, pret ielas stūri vērstu tornīti ar vējrādītāju, tā ik pēcpusdienu laipni sagaida katru nācēju un vēlā vakarā, pavadot pēdējos audzēkņus, pamazām izdzēš gaismas logos, kā aizverot acis.

Vismazākie solīši, kas dipina pa skolas gaiteņiem, pieder četrgadīgajiem, kuri sāk savas skolas gaitas VIZUĀLĀS MĀKSLAS GRUPIŅĀS. Mazajiem māksliniekiem paaugoties, piedāvājums kļūst plašāks - var izmēģināt roku ne tikai zīmējot un gleznojot, veidojot no māla, apdarinot tekstilmateriālus, bet arī gleznojot uz zīda, porcelāna, apstrādājot koku.
Pirmklasnieki tiek aicināti uzsākt skolas gaitas „MAZAJĀ SKOLĀ” - profesionālās ievirzes izglītības programmā „Vizuāli plastiskā māksla” (1460 stundas). Ar lielu atbildības sajūtu un pašapziņu mazie skolnieciņi pieskandina klases un ne reizi vien skolotājiem krietni jāpadomā, kā likt lietā pāri plūstošo radošumu. Interesanti, kas būs tālāk?!

Lielākie no 10 gadu vecuma var izvēlēties profesionālās ievirzes izglītības programmuVizuāli plastiskā māksla” „LIELAJĀ SKOLĀ” (gan īsākajā 1460 stundu programmā, gan pilnajā 2455 stundu programmā). Pavasarī krietns bariņš bērnu gan no Ogres, gan Ikšķiles, Ķeguma, Salaspils, Suntažiem, Tomes, Lielvārdes sanāk uz iestājeksāmeniem. Tālākais atkarīgs no pašiem - vai pietiks spēka un pacietības piecu gadu garumā divas vai trīs dienas nedēļā vilkt līnijas un ēnot laukumus, jaukt krāsas un noklāt kartonus, pētīt bilžu reprodukcijas, maketēt un modelēt, griezt un veidot, fotografēt un darīt vēl daudz ko citu, bez kā nav iedomājama skolas dzīve. Ik vasaru gaidāma “ZAĻĀ PRAKSE” ar klejojumiem pa Ogres skaistākajām vietām vai izbraukumiem uz tuvākām un tālākām vietām.

Bet bēniņstāvā, STUDIJĀ, pulcējas lielāki un pavisam lieli audzēkņi, kuri gatavojas iestājeksāmeniem zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā. Prieks lasīt mūsējo vārdus uzņemto sarakstos Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Amatniecības vidusskolā, J.Rozentāla mākslas vidusskolā, Mākslas akadēmijā, Tehniskajā universitātē un citās ar mākslu saistītās skolās un augstskolās. Citi te vienkārši atrod vietu, kur radoši izpausties.

Skolas pirmajā stāvā ļoti bieži ir svētki - te ir IZSTĀŽU ZĀLE, un gada laikā tiek sarīkotas 15-20 izstādes. Darbus no zaļās prakses nomaina pusgada mācību darbi, tiem seko visu vizuālās mākslas grupu un pulciņu veikums, arī citu skolu vai mākslinieku darbi.

Lai vecākiem nebūtu jāuztraucas par bērnu drošību vēlajos vakaros,  esam nodrošinājuši mākslas skolas klašu darbu ārpus Ogres, „ nogādājot” skolotājus tuvāk audzēkņiem, nevis otrādi. Mūsu audzēkņi mācās SUNTAŽOS, pils ēkā. Mākslas studija ar mākslas skolas klasi atradušas mājvietu romantiskajos pils pabrabos, kas ir gana interesanta vieta radošu plānu īstenošanā. Lielāki un mazāki ķegumieši rosās arī turpat uz vietas ĶEGUMĀ, kultūras namā.

Vasara ir tas laiks, kad gan lieli, gan mazi aicināti atklāt sevī jaunus talantus RADOŠAJĀS DARBNĪCĀS – vairāku dienu garumā dažādi skolotāji piedāvā interesantas nodarbes, kas nereti izvēršas vēlmē turpināt sevi mākslinieciski attīstīt arī turpmāk. Ik gadu uz KONKURSIEM Japānā, Taivānā, Ungārijā, Polijā, Somijā ceļo audzēkņu darbi, atpakaļ atnesot sūtījumus ar diplomiem un medaļām.

Bijušie audzēkņi reizēm ienāk vecajā skolas ēkā, pastāsta, kā iet, pavēro, kā iet mums. Viss ir tāpat: audzēkņi sarauj darbus pirms skatēm, ilgi aizkavējas pie kafijas automāta starpbrīdī, skolotāji pazūd uz “piecām minūtēm”, līst krāsu ūdeņi no steidzīga gleznotāja apgāztās bundžas, trūkst dzēšgumiju, pazūd un atrodas skices, stāv svētie un neaizskaramie uzstādījumi, autoru pamesti ģeniāli darbi apņurcītiem stūriem, rodas un brūk nākotnes plāni un pilis.

VISS IR TĀPAT UN VIENMĒR NO JAUNA.

Kontakti

Ogres Mākslas skola

Reģistrācijas Nr. 90000025094

Adrese: Brīvības iela 11, Ogre, Ogres novads, LV-5001 e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tālrunis: 650 21459, 22009867 (kanceleja)

 

Skolas kanceleja laipni gaida apmeklētājus 3.stāvā 56.telpā:

Pirmdienās 9.00-19.00

Otrdienās 9.00-18.00

Trešdienās 9.00-18.00

Ceturtdienās 9.00-18.00

Piektdienās 9.00-15.00

 

 

Administrācija

DIREKTORE

Astra Rubene

Pieņemšanas laiks

P. 10.00- 12.00

T. 16.00- 18.00

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

DIREKTORA VIETNIECE MĀCĪBU DARBĀ

Signe Kraukle

Pieņemšanas laiks

P. 10.00- 12.00

T. 16.00- 18.00

+371 65021456

+371 26594829

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 
   

DIREKTORA VIETNIEKS SAIMNIECĪBAS DARBĀ

Gints Mistris

Tālr.nr.+371 65021459

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

SEKRETĀRE

Dagne Rudze

Fax: 65021459  Tālr.nr.

+371 65021459 +371 22009867

Pieņemšanas laiks

P. 9.00- 19.00

O. 9.00- 18.00

T. 9.00- 18.00

C. 9.00- 18.00

Pie. 9.00- 15.00

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  
 

 

LIETVEDE 

Ilze Kaņepe

Tālr.nr.+371 65021459

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

IZSTĀŽU ZĀLES KURATORS

Edvarts Logins

Tālr.nr.+371 65021459

e-pasta adrese

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Pedagogi

ASTRA RUBENE

Izglītība –humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslā,Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā.Tekstilmākslas asociācijas biedrs. Pedagoģija:profesionālās darbības 5.kvalifikācijas pakāpe, Humanitārais institūts.Radošā darbība –kopā ar tekstilmākslas asociāciju katru gadu eksponēju savus tekstilmākslas darbus Latvijā, ārzemēs. Organizēju izstādes.Ir personālizstādes, vairāk par 20 austu karogu.Tautas mākslas studiju vadīšana.Dzīvē patīk radošais process!

SIGNE KRAUKLE

Izglītība–augstākā, Igaunijas valsts Tallinas mākslas institūts, interjera un iekārtu nodaļa Dizaina pedagogs, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas lietišķās mākslas vidusskola,keramikas nodaļa Radošā darbība - piedalos mākslinieku grupu izstādēs, skolas rīkotajās izstādēs, simpozijos.Ar prieku iesaistos radošos projektos,kas saistīti ar interjera iekārtošanu.Pēdējā laikā ļoti saista papīrs kā materiāls,tā lielā dažādība un izmantošanas iespējas,paturot prātā ilgtspējīgas attīstību iespējas.

   TAMĀRA STUCE

KRISTĪNE JUKMANE

Izglītība - augstākā, LU PPF Vizuālās mākslas un mākslas vēstures studiju programma Rīgas lietišķās mākslas koledža, vides dizaina nodaļa Radošā darbība - smejos, ka esmu plaša profila speciālists - varu gan apgleznot sienas, gan uzšūt karnevāla masku vai uztaisīt smalku brošiņu. Man patīk darboties ar dažādiem materiāliem un es turpinu izmēģināt to iespējas.

 

IVETA PRIEDĪTE

Izglītība - mākslas maģistrs, Latvijas mākslas akadēmija Radošā darbība - regulāra piedalīšanās izstādēs kopš 1998.gada.

 

MĀRA MĀRTIŅJĀNE- KAŠE

Izglītība - augstākā, Latvijas mākslas akadēmija, pedagoģijas nodaļa Radošā darbība - patīk gleznot un kaut ko radīt tekstiltehnikās. Piedalos skolas un novada izstādēs.

 

ŽANETE ŽVĪGURE

Izglītība - mākslas maģistrs, Latvijas mākslas akadēmija Radošā darbība - piedalos izstādēs un starptautiskajos simpozijos kopš 1985.gada.


 
 ALEKSANDRS KAŠS

 

INESE KARPOVA

Izglītība - augstākā, Tallinas Mākslas universitāte, ādas apstrādes mākslas nodaļa Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolaRadošā darbība – gleznojumi uz zīda, grāmatu iesiešanas dizains, aksesuāru dizains.

 

ILZE KUPČA-ZIEMELE

Izglītība - maģistra grāds, Latvijas Mākslas akadēmija, vizuālās komunikācija Latvijas Universitāte, pedagoģijas studiju programma Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskola, datordizaina studiju programma Radošā darbība – laikmetīgā māksla un dizains. Iespieddarbu dizains. Tautas māksla etnogrāfijā, arheoloģijā. Teātra kostīmu māksliniece. Esmu no tiem laimīgajiem, kuriem radošā darbība sakrīt ar darbu, jo 90% savu radošumu ar prieku ieguldu pedagoģiskajā darbā ar mākslas skolas audzēkņiem!


 

 

SARMĪTE MUNDE

Esmu dzimusi ogrēniete, beigusi Ogres 1.vidusskolas 7.klasi, pēc tam mācījusies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā, keramikas nodaļā. Maģistra grāds iegūts Latvijas Mākslas akadēmijā, lietišķi dekoratīvās mākslas specialitātē.

Ar grūti pieradināmo un grūti saprotamo porcelānu esmu strādājusi vislabprātāk. Sevi izsaku arī gleznojot – akvareļtehnika tam izrādījusies vispiemērotākā. Kopš 1998.gada radošs ir arī skolotājas darbs Ogres Mākslas skolā, mācot veidošanu un porcelāna apgleznošanu, zīmēšanu, gleznošanu, kur arī visa pamats ir radošā doma un kompozīcija.


 

ASTRĪDA MAZULE

Izglītība - Rīgas lietišķās mākslas vidusskola, keramikas nodaļa. Augstākā izglītība - Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāte.

 


 

 

IEVA LĀCE

Izglītība - augstākā, Rīgas tehniskā universitāte, amatniecības tehnoloģiju un dizaina programma Rīgas lietišķās mākslas vidusskola, rokdarbu nodaļa Radošā darbība – darbojos datorgrafikas jomā, bet vistuvākās ir tekstiltehnikas. Ļoti patīk meklēt netradicionālu pieeju zināmiem materiāliem un tehnikām. Piedalos skolas izstādēs.


 

 

 

VIOLETA ŽUKOVSKA

Izglītība - augstākā, Latvijas Mākslas akadēmija, grafikas nodaļa Radošā darbība - zīmēšana, gleznošana

 


 

INESE BIRŽA 

Izglītība – augstākā, Latvijas Universitāte, vizuālās mākslas skolotāja, mājturības un kultūras vēstures skolotāja kvalifikācija. Radošā darbība – darbojos ar dažādiem materiāliem un tehnikām


 

RIHARDS TONTEGODE

Izglītība - Rīgas tehniskā universitāte, arodpedagoģija. Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskola, koka mākslinieciskās apstrādes specialitātē mākslinieks-meistars Radošā darbība – piedalos radošos projektos, koktēlniecības simpozijos Latvijā un ārzemēs. Iesaistos skulptūru veidošanā, dažādu parku rotaļlaukumu projektu izveidē.

 

DAINA ŠTEINERTE-KALNIŅA

Esmu multi mediālamāksliniece. Lai kāds būtu materiāls,svarīgi ir sev pajautāt kāpēc to izmanto un kādā kontekstā liec.Turpināt pat ja atbildes ir neskaidras vai tāpēc,ka vienkārši gribas zināt. Kļūdīties ir nepieciešams,to jāuztver kā spēles elementu.

 

 

 


 

SANITA BĒRZKALNA-ČEVERE

Tēlniece,keramiķe,šobrīd arī skolotāja.Mācāmies jau mēs paši.


 

ELĪNE BUKA

 

 

  BAIBA BĒRZIŅA-SKRĪVERE BAIBA VAIVADE

       

 

 

 

 

Darbinieki

   
  RAIMONDS EGLĀJS remontatslēdznieks
  ARVĪDS ALKSNIS dežurants
  ILONA ALDA ANNA ALKSNE dežurants
  KRISTĪNE VILHOVIKA apkopēja
   
   
   
   
   

Kancelejas darba laiks:

P 09:00-19:00

O 09:00-18:00

T 09:00-18:00

C 09:00-18:00

P 09:00-15:00

OGRES MĀKSLAS SKOLA

Brīvības iela 11, Ogre 5001

Developed by Francis Pogulis @ LASER-NET.NET

Copyright 2015 ©Ogres Makslas skola. All rights reserved

Tālruņi 65021459,

65022174

Fakss 65021459

omaksla@ogresnovads.lv